Дистанційне навчання
Новини ліцею
→"Менделєєв та Куїнджі"
→IV Відкритий обласний фестиваль конкурс української пісні
→Майстер-клас з професії «монтажник санітарно- технічних систем і устаткування»
→Конкурс фахової майстерності серед учнів з професії «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» в МПЛБ.
→Обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво».
→«Специфіка викладання предмету спецтехнології  в групах, де навчаються діти з особливими потребами».
→Відкритий урок за темою: «Нарізування внутрішньої різьби».
→Відкритий урок на тему: «Оздоблення поверхонь гіпсокартонними листами»
→Маріупольський ПЛБ на святкуванні дня міста
→Перший дзвоник у МПЛБ
→Маріупольський професійний ліцей будівництва запрошує на навчання
→Щорічний обласний огляд-конкурс з декоративно-прикладної та фототворчості у ПТНЗ Донецької області
→Щорічний обласний огляд-конкурс самодіяльної художньої творчості у ПТНЗ Донецької області
→Чистий четвер-чисте місто
→Всесвітній день охорони праці
Фінансова звітність

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ

ЛІЦЕЙ БУДІВНИЦТВА

87505, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 2, телефон-факс: (0629) 40-17-93, тел. (0629)40-17-94, (0629)40-17-96. E-mail: mar.plb2@gmail.com

код ЄДРПОУ 34027968

 

 

від 10 липня 2017   №  01/02- 414

 

 

 

 

 

З В І Т

про діяльність в. о. директора

Маріупольського професійного ліцею будівництва

за 2016 – 2017 навчальний рік

 

Основним напрямком діяльності ліцею на 2016 – 2017 навчальний рік було оновлення та зміцнення матеріально-технічної бази та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників.

В ліцеї на 01.09.2016 р. навчалося 389 учнів, у тому числі з отриманням повної загальної середньої освіти 288. Маріупольський професійний ліцей будівництва є єдиним у місті закладом, який навчає робітничим професіям дітей з допоміжних шкіл з розумовими та фізичними вадами. Ліцей навчає учнів - випускників допоміжних шкіл м. Маріуполя в кількості 46 осіб.

Підготовка учнів ведеться за 12 професіями.

У 2016 році план набору учнів виконаний у кількості 149, у тому числі на базі 9-ти класів 124 особи. Кількість навчальних груп - 18. Випуск 2017 р. – 117 осіб, у тому числі отримали:

  • середню освіту – 72,
  • дипломи з відзнакою 5 випускників, що складає 4,3%;
  • 5 випускників отримали похвальні листи.

 

Методичною проблемою педагогічного колективу Маріупольського професійного ліцею будівництва є «Формування професійної компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій». В ліцеї працюють 3 методичні комісії, які очолюють досвідчені викладачі.

Згідно графіка підвищення кваліфікації у 2016-2017 навчальному році 3 викладача пройшли курси підвищення кваліфікації, 2 викладача підтвердили вищу категорію, 1 викладач підтвердив першу категорію та 1 викладач отримав другу категорію.

Протягом 2016-2017 навчального року методична комісія з предметів професійно-технічних дисциплін працювала над наступними методичними проблемами: «Підготовка кваліфікованих робітників шляхом ефективної взаємодії теорії та практики через впровадження інноваційних технологій (будівельний профіль)» і «Розвиток ділової активності учнів шляхом впровадження нетрадиційних технологій» (для побутового профілю)».

Робота методичної комісії проводилася згідно річного плану на 2016-2017 навчальний рік.

Фізичне виховання учнівської молоді ліцею спрямоване на вдосконалення фізкультурно-масової, навчально-спортивної роботи, зміцнення здоров’я, формування навичок здорового способу життя.

Учні ліцею брали участь у всіх міських спортивних заходах.

Фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи проводяться згідно річного плану. В ліцеї проводяться змагання з різних видів спорту: волейболу, баскетболу, міні-футболу, настільному тенісу, шахів.

Велика увага приділяється профілактиці правопорушень та підвищення правової свідомості учнів. Були організовані та проведені зустрічі з працівниками правоохоронних органів, прокуратури, кримінальної поліції, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проводяться заходи сумісно з міським наркодиспансером та відділом кримінальної поліції у справах дітей згідно затвердженого комплексного плану єдиних дій: «Дія правового виховання та правової пропаганди», «Правопорушення та відповідальність за їх скоєння».

Функціонує «Пошта довіри» та телефон «Гаряча лінія».

Активно працює громадський наркопост, Рада профілактики правопорушень, батьківський комітет. В ліцеї створена та активно працює учнівська Рада самоврядування, яка бере участь у проведенні інформаційної освітньої роботи щодо правового виховання, профілактики правопорушень, втрати навчального часу серед учнів.

Учні ліцею постійно приймають участь у тематичних тижнях, різноманітних виховних заходах, а також у святкуванні пам’ятних дат.

Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню, прищеплюється любов до рідної країни, рідної мови.

Для підвищення рівня роботи з безпеки життєдіяльності з учнями постійно проводяться інструктажі щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, у разі виявлення предметів, підозрілих на вибуховий пристрій, кожному були роздані пам’ятки, проводились зустрічі зі представниками цивільного захисту, були проведені навчальні тривоги.

За 2016-2017 навчальний рік проведено 4 загальноліцейних батьківських зборів, засідання батьківського комітету проводились щомісяця.

Особлива турбота проявляється по відношенню до учнів пільгової категорії: учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування (11 осіб), учні-інваліди (9 осіб), учні з багатодітних сімей (16 осіб), учні з малозабезпечених сімей (5 осіб).

Учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування отримують щомісячну стипендію; матеріальну допомогу на придбання одягу, підручників, виплати на компенсацію харчування, матеріальну допомогу під час працевлаштування.

Під час канікул учні оздоровлюються на узбережжі Азовського моря.

Ліцеєм створено сайт, де висвітлюються основні новини, досягнення учнів та педагогічного колективу, питання навчально-виховної роботи.

 

 

 

З метою формування контингенту за професіями, необхідними місту, проведено моніторинг потреб ринку сумісно з міським центром зайнятості та замовниками кадрів. Поступово виконується перспективний 10-річний план потреби робітничих професій для міста. З адміністраціями шкіл міста були підписані договори про співпрацю з профорієнтаційної роботи. У березні 2017 р. проведено урочистий захід «День відкритих дверей» для абітурієнтів та їхніх батьків.

Укомплектованість кадрами складає:

викладачами – 100%, всі мають вищу освіту;

майстрами виробничого навчання – 98 %.

15% викладачів вищої категорії, 30% - викладачі 1 категорії, працює 1 майстер виробничого навчання 2 категорії.

Робота майстрів в/н здійснювалася згідно плану на 2016-2017 навчальний рік.

Згідно графіка:

  • 1 майстер в/н пройшов курси підвищення кваліфікації в ІПК Приазовського державного технічного університету;
  • 2 майстрів в/н пройшли стажування в умовах підприємства.

Протягом року проводилися відкриті уроки та конкурси фахової майстерності серед працівників та учнів ліцею.

Учень 3 курсу групи № 32 за професією «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник» Смикун Данило прийняв участь у ІІ етапі обласного Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Маляр», де посів 2 місце та нагороджений Дипломом.

28 квітня 2017 року на базі Маріупольського професійного ліцею будівництва відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

У травні 2017 року на базі Маріупольського ПЛБ відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду старших майстрів ПТНЗ Донецької області Маріупольського об’єднання за темою: «Створення системи роботи з майстрами виробничого навчання – запорука якісної підготовки кваліфікованих робітників».

В ліцеї існує школа молодого майстра. Робота школи здійснюється відповідно до плану роботи на 2016-2017 навчальний рік.

За літо та за зиму 2016-2017 навчального року випущено 117 осіб, працевлаштовано 93 особи, що складає 79,5%.

В ліцеї постійно впроваджуються інформаційні та комунікаційні технології: комп’ютери, принтери, сканери, багатофункціональні пристрої, ксерокси, факс, модем, мультимедійний проектор, ноутбук, цифровий фотоапарат, 3G-модем для високошвидкісного Інтернету. Ліцей підключений до мережі Інтернет, працює веб-сайт ліцею.

Будівлі та споруди ліцею у 2016 - 2017 навчальному році в оренду не здавалися.

У 2016- 2017 н. р. за рахунок спеціального фонду були здійснені ремонти: майстерні мулярів та малярів; кабінети завідуючої господарством, методиста та приймальної комісії, малий спортивний зал, учнівські туалети.

Виконано підготовку майстерні сантехніків до відкриття навчально-практичного центру.

План виробничої діяльності виконано в повному обсязі.

В ліцеї особисте місце займає робота з охорони праці.

У 2016-2017 н. р. не зареєстровано жодного випадку травматизму.

Адміністрація забезпечує медичне обслуговування. Всі учні й працівники своєчасно проходять необхідні медогляди, роблять щеплення, мають можливість оздоровлення в пансіонаті «Альбатрос» на узбережжі Азовського моря. В ліцеї працює буфет для учнів та педпрацівників.

За рахунок благодійного фонду ЮНІСЕФ отримано спортивний інвентар, від Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» отримано у подарунок: ноутбук, принтер, проекційний екран, колонки, стільці та інше.

Заборгованості з виплати стипендії, заробітної плати у 2016-2017 навчальному році не було.

 

 

До роботи та управління діяльністю ліцею адміністрація активно заохочує педагогічне та батьківське суспільство, працює рада трудового колективу, профспілковий комітет, педагогічна рада, стипендіальна комісія, батьківський комітет, рада активів навчальних груп, рада старост навчальних груп та інше.

Усі звернення громадян до адміністрації ліцею, у більшості випадків, стосуються прохання про матеріальну допомогу учням. Вони розглядаються на засіданні трудового колективу, педагогічної ради та вирішуються на користь громадян.

 

 

 

В. о. директора ліцею Ж.Є. Попова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА ДІЙ

В. О. ДИРЕКТОРА ПОПОВОЇ ЖАННИ ЄВГЕНІВНИ

НА 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

1. Забезпечити формування контингенту учнів на 2017-2018 навчальний рік.

2. Постійно зміцнювати та модернізувати матеріально-технічну базу Маріупольського професійного ліцею будівництва та навчально-практичного центру.

3. Залучати додаткові джерела фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

4. Вжити заходів щодо забезпечення ліцею кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки в навчальному процесі.

5. Постійно зберігати та зміцнювати здоров’я учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх соціальний захист.

6. Забезпечити та організувати харчування в ліцеї.

7. Забезпечити медичне обслуговування учнів та працівників ліцею.

8. Забезпечити дотримування охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм у Маріупольському ПЛБ.

9. Надавати соціальну підтримку та допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

10. Морально та матеріально стимулювати учнів і педагогічних працівників.

11. Організувати відпочинок та оздоровлення учнів та педагогічних працівників.

12. Дотримуватись правопорядку неповнолітніми та вживати профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

 

 

 

В. о. директора ліцею Ж.Є. Попова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 122